Job Ospatar

Adaugat pe 02-06-2018
  • Job ID: ILLU1911
  • Oras:
    Sfantu Gheorghe
  • Tip job: Full Time
  • Salariu net (anual): 18.000-20.000 LEI
  • Posturi disponibile: peste 10
  • Nivel cariera: Entry-level (pana in 3 ani experianta)
    Mid-level (peste 3 ani experienta)
    Student
    Fara studii superioare
Trimite mai departe:
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someone
Job Activ

Candidatul ideal

  • Disponibil la relocare in Delta Dunarii;
  • Minim 2 ani experienta pe un post similar;
  • Cunostinte avansate de limba engleza;
  • Abilitati de planificare, organizare, conducere si control a activitatii;
  • Aptitudini de a urmari sarcini si obiective multiple;
  • Usurinta in comunicarea verbala;
  • Abilitati de relationare interpersonala;
  • Spirit de echipa, implicare, initiativa si rigurozitate;
  • Atentie la detalii;
  • Rapiditate in executarea sarcinilor de serviciu.
  • Permis conducere: nu este nevoie

Responsabilitati

  • Sa intocmeasca graficele de lucru si sa organizeze activitatea restaurantului in functie de volumul de activitate, de gradul de ocupare a resortului, de necesarul de personal si de tipul de evenimente programate;
  • Sa organizeze sedinte periodice de instruire cu angajatii din subordine si sa evalueze gradul de pregatire a membrilor echipei;
  • Sa verifice si sa raspunda de: pregatirea saloanelor, vestimentatia angajatilor, listele meniu, modul in care orchestra isi realizeaza programul;
  • Sa verifice si sa se asigure de respectarea normelor de igiena, a curateniei si a procedurilor de lucru din restaurant;
  • Sa verifice cu ospatarii cunoasterea listelor menu, si sa ii informeze despre eventualele modificari, precum si despre preparatele care trebuie promovate;
  • Sa verifice zilnic incasarile si inchiderile de zi si sa raspunda de corectitudinea informatiilor;
  • Sa verifice stocurile si sa intocmeasca necesarul de aprovizionare pentru restaurant;
  • Sa se asigure de gradul de satisfactie a clientilor si sa rezolve eventualele reclamatii.

Beneficii

  • Salariu motivant;
  • Cazare;
  • Trei mese / zi, chiar si in zilele libere;
  • TIPS

Descriere angajator

Hotel 4* Romania

Complex hotelier de 4 stele care se intinde pe o suprafata de 30.000 mp. Este amplasat in Sfantu Gheorghe, Delta Dunarii. Aici are loc in fiecare an, in luna august, festivalul de film Anonimul, a fost construit in 2004, are 90 de camere, dintre care 40 de apartamente, 3 restaurante si 3 sali de proiectie, un camping cu 55 de casute si pana la 500 locuri de campare.

Aplica la acest job