Job Consultant Turism – Front desk

Adaugat pe 08-06-2017
  • Job ID: ILLU1907
  • Oras:
    Bucuresti, Brasov, Cluj-Napoca, Constanta, Galati, Ploiesti, Timisoara
  • Tip job: Full Time
  • Salariu net (anual): 25.000-33.000 LEI
  • Posturi disponibile: peste 10
  • Nivel cariera: Entry-level (pana in 3 ani experianta)
    Mid-level (peste 3 ani experienta)
Trimite mai departe:
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someone
Job Activ

Candidatul ideal

  • Studii superioare
  • Limba engleza nivel avansat
  • Comunicativ, sociabil, usor integrabil in echipa
  • Pro-activ
  • Reprezinta un avantaj cunostintele solide si relevante in operarea sistemelor de rezervari, specifice industriei turistice. (Operatori Germani, Wholesaleri ,Worldspan, Amadeus)
  • Cunoasterea limbii germane reprezinta un avantaj
  • Permis conducere: nu este nevoie

Responsabilitati

  • Candidatul va ocupa postul de Consultant de Turism si va raporta direct catre Directorul de Agentie.
  • Va prelua cererile de oferta alocate sau primite spontan si va mentine legatura cu potentialii clienti pe intreaga derulare a procesului de vanzare – prelucrare, rezervare, emitere, facturare, incasare, emitere documente de calatorie.
  • Va desfasura activitati de contabilitate primara – intocmire si completare a registrului de casa in sistemul electronic.
  • Va urma intocmai procedurile de lucru specifice activitatii desfasurate – semnarea de contracte cu turistii persoane fizice, respectarea prevederilor legale, precum si interne vis-a-vis de normele contabile si alte proceduri agreate si implementate in companie.
  • Va prelua si prelucra prompt ofertele si va contacta rapid clientii.
  • Va respecta orarul de lucru, ierarhia si dispozitiile primite de la superiori.

Beneficii

  • Bonusuri de performanta
  • Minim 1 info trip anual
  • Cursuri de formare profesionala

Descriere angajator

Agentie de turism din Romania cu reţea de distribuţie a produselor turistice.

Aplica la acest job