Job Consultant turism lb germana (call center suport)

Adaugat pe 15-05-2017
  • Job ID: ILLU2023
  • Oras:
    Bucuresti
  • Tip job: Full Time
  • Salariu net (anual): 28.000-38.000 LEI
  • Posturi disponibile: 1
  • Nivel cariera: Entry Level
Trimite mai departe:
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someone
Job Activ

Candidatul ideal

  • Limba germana nivel mediu-avansat
  • Experienta minima in domeniul turismului sau in domenii adiacente (ticketing, serviciu clienti, call center)
  • Cunostinte avansate PC, Microsoft Office (Word, Excel, Outlook) si Internetul la nivel avansat.
  • Aptitudini de comunicare si o atitudine profesionista in special in timpul conversatiilor telefonice
  • Abilitati de vanzare si orientare spre satisfacerea nevoilor clientilor

Responsabilitati

  • Suportul clientilor in alegerea serviciilor turistice dorite, intr-un mod cat mai simplu si mai eficient, la un nivel de calitate foarte ridicat
  • Preluarea  solicitarilor clientilor telefonic sau prin e-mail, tratandu-le intr-un mod eficient si profesionist
  • Modificari si anulari ale rezervarilor de calatorie conform cerintelor pasagerilor, gasind cele mai bune solutii pentru acestia
  • Asistenta pentru utilizatori pas cu pas in folosirea website-ului companiei si trasnsmiterea de informatii complete cu privire la serviciile oferite si promovate

Descriere angajator

Touroperator german de traditie cu sediu si in Romania.

Aplica la acest job