Job Ajutor de bucatar

Adaugat pe 28-04-2017
  • Job ID: ILLU1984
  • Oras:
    Bucuresti
  • Tip job: Full Time
  • Salariu net (anual): 22.000-25.000 LEI
  • Posturi disponibile: 1
  • Nivel cariera: Entry Level (pana in 2 ani experienta)
Trimite mai departe:
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someone
Job Activ

Candidatul ideal

Restaurant partener cu agentia noastra, angajeaza persoana ce poate oferi o mana de ajutor bucatarilor la gatit si este in principal responsabil de pregatirea si portionarea ingredientelor precum si de mentinerea echipamentelor/ustensilelor in stare functionala.

  • Viitorul angajat trebuie sa fie capabil sa ridice/mute greutati de pana la 20 kg
  • Viitorul angajat trebuie sa fie capabil sa lucreze in picioare pentru perioade indelungata , pana la 8 ore
  • Experienta pe o pozitie similara constituie un plus

Responsabilitati

  • Asigura asistenta in prepararea mancarii: spalarea, curatarea, taierea si selectionarea legumelor si fructelor; curatarea, taierea si tocarea carnii si a fructelor de mare
  • Prepara supe si sosuri
  • Verifica retetele, cantarind si masurand diferitele ingrediente
  • Asigura calitatea mancarii prin depozitarea corespunzatoare a produselor alimentare; asigura minimizarea pierdelor de produse alimentare

Beneficii

  • Salariu atractiv
  • Masa asigurata
  • Echipa tanara si primitoare
  • Program de lucru: 06:00-14:00

Descriere angajator

Locatie din Bucuresti care a devenit deja una dintre cafenelele de traditie ale orasului, datorita atmosferei relaxante si decorurilor spectaculoase. Pe langa designul sau remarcabil,  ofera o selectie unica de produse din intreaga lume.

Aplica la acest job