Job Consultant Turism – Constanta

Adaugat pe 19-05-2018
  • Job ID: ILLU1973
  • Oras:
    Constanta
  • Tip job: Full Time
  • Salariu net (anual): 24.000-28.000 LEI
  • Posturi disponibile: 3
  • Nivel cariera: Entry/Mid-Level
Trimite mai departe:
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someone
Job Activ

Candidatul ideal

Agentie de turism touroperatoare partenera din Constanta, care se poate lauda cu o continua dezvoltare in ultimii ani pe piata locala de turism, se muta intr-o locatie mai mare din Constanta si odata cu asta doreste sa isi largeasca echipa de consultanti pasionati de turism, cu zambetul mereu pe buze, cu experienta in domeniu si care sa indeplineasca urmatoarele cerinte:

  • Candidat cu experienta (cel putin 1 an pe un post similar)
  • Cunostinte de limba engleza
  • Cunostinte sisteme de rezervari, specifice industriei turistice
  • Cunostinte operare PC, Internet si a suitei Microsoft Office
  • Abilitati de comunicare, seriozitate, initiativa
  • Rabdare si spririt de lucru in echipa
  • Optiunea de a lucra intr-un mediu profesional in care se invata tot timpul ceva nou
  • Creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii
  • Respectarea termenelor limita
  • Orientare catre eficienta / rezultate
  • Capacitate de comunicare, persoana dinamica, pro-activa, foarte bun comunicator
  • Capacitate de auto-organizare si stabilire a prioritatilor
  • Rezistenta la stres
  • Capacitatea de a lucra in echipa in mod prietenos si prompt
  • Atitudine pozitiva si orientata catre client

Responsabilitati

  • Rezervare, emitere si facturare bilete de avion, pachete turistice, cazari, asigurari medicale, servicii de rent a car, etc
  • Consilierea clientilor in alegerea serviciilor turistice
  • Intocmirea documentelor fiscale si a documentelor de calatorie
  • Mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii, atragerea de noi clienti
  • Vanzarea de servicii turistice, identificarea nevoilor clientilor, crearea de oferte personalizate
  • Operare in sisteme online specifice

Beneficii

  • Pachet salarial motivant in functie de experienta
  • Bonus din vanzari in functie de performanta

Aplica la acest job