Job Consultant Turism & Agent Ticketing

Adaugat pe 03-01-2018
  • Job ID: ILLU1953
  • Oras:
    Bucuresti
  • Tip job: Full Time
  • Salariu net (anual): 20.000-30.000 LEI
  • Posturi disponibile: 1
  • Nivel cariera: Entry Level
    Mid-Level (peste 3 ani experienta)
Trimite mai departe:
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someone
Job Activ

Candidatul ideal

Agentie de turism partenera, cauta persoana sociabila, deschisa, organizata, pasionata de calatorii, orientata catre client , careia ii place sa lucreze in echipa si care are calitatile de mai jos:

  • Limba engleza nivel mediu-avansat
  • Limba germana sau cunostinte minime reprezinta un avantaj
  • Studii superioare sau medii
  • Cunoasterea sistemului de ticketing Amadeus (absolvirea cursurilor Amadeus reprezinta un avantaj)
  • Cunostinte ale sistemelor operatorilor germani (IRIS Plus, Traffics Cosmo, masca Toma) sau abilitati de a le invata intr-un timp scurt
  • Experienta minima 1 an intr-o agentie de turism
  • Cunostinte foarte bune de operare PC (Windows, MS office)
  • Cunostinte bune de geografie

Responsabilitati

  • Rezervarea de bilete avion in sistemul Amadeus si companii low cost
  • Prezentarea si vanzarea de produse turistice catre client, inclusiv pe baza cataloagelor touroperatorilor germani pentru ofertele externe
  • Urmarirea actiunilor turistice de la procesul de vanzare pana la intoarcerea clientilor
  • Intocmirea documentelor fiscale, contractului de prestari servicii turistice si a documentelor de calatorie

Beneficii

  • Program flexibil (2 ture)
  • Specializarea profesionala in vederea dezvoltarii unei cariere in turism (cursuri de specializare/traininguri)

Descriere angajator

Agentie de turism constituita cu scopul de a dezvolta si perfectiona conceptul de vacante personalizate de lux si exclusiviste, specializata pe destinatii exotice, croaziere, pachete luna de miere, hoteluri Club, Premium, Boutique, Design, vacante active de schi, scufundari, golf, ciclism, sejururi wellness & Spa, safari, circuite, city-break, bilete la concerte, musicaluri, Formula 1, Moto GP, bilete de avion, etc.

Colaboreaza direct cu mai multi touroperatori internationali de turism, printre care TUI, Airtours, DerTour, Meiers’s, Club Med si totodata cu multe companii de croaziere Royal Caribbean, Celebrity Cruises, Princess Cruises, Cunard, Carnival, Holland America Line, Seabourn, Costa Crociere, Louis Cruises, Star Clippers,Windstar Cruises.

Aplica la acest job