Job Agent rezerari hotel

Adaugat pe 29-05-2017
  • Job ID: ILLU2049
  • Oras:
    Bucuresti
  • Tip job: Full Time
  • Salariu net (anual): 22.000-30.000 LEI
  • Posturi disponibile: 1
  • Nivel cariera: Entry/Middle Level (pana/peste 2 ani experienta)
Trimite mai departe:
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someone
Job Activ

Candidatul ideal

Cerinte:

•Studii superioare finalizate

•Cunoștinte bune de Operare PC, Excel, baze de date

•Cunoasterea  limbii engleze (a doua limba străine reprezintă avantaj)

•Abilități de comunicare, orientare către clienți și rezultate

•Capacitate de organizare, atenție la detalii și responsabilitate

•Experiența în turism sau în activități de tip call center constituie avantaj

Foarte bune abilități de comunicare și negociere (persuasiune și prezentare profesională)

•Abilități de a relaționa cu oameni, lucru în echipă

•Abilități de analiză și planificare

•Creativitate, inițiativă, optimism

Responsabilitati

•Informarea potențialilor clienți cu privire la serviciile hoteliere oferite  și la tarifele corespunzătoare acestora

•Procesarea diferitelor tipuri de cereri de rezervare/modificare/anulare pentru hotelurile din lanț

•Operarea în sistem a cererilor de rezervare/modificare/anulare și confirmare în scris (fax sau e-mail) a operațiunii efectuate

Beneficii

facilitati acordate angajatii hotelului (se vor adauga peste salariul fix)

Descriere angajator

Hotel de 4* cu o tradiție de peste 20 de ani pe piața turistică din România.

Aplica la acest job